منشور اخلاقی
تیتر خبرها
تبلیغات
طراجی سایت
خبرگزاری کار ایران
کانکو
ریاست جمهوری
بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران
سایت رهبری
طراجی سایت
خبرگزاری کار ایران
کانکو
ریاست جمهوری
بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران
سایت رهبری
شماره‌های پیشین:
شماره 7425  - ۱۳۹۵ چهارشنبه ۲۰ بهمن
کد خبر: ۵۶۷۶۱
رئیس کانون شوراهای اسلامی استان مرکزی:

اعتراض کارگران در خیابان به علت نگرفتن حقوق از سر ناچاری است

اراک- مرادی -خبرنگار کاروکارگر:ابوالفضل پوروفایی گفت: وظیفه ذاتی تشکلات کارگری ایجاب می کند که از حقوق کارگران دفاع کند
رئیس کانون شوراهای اسلامی کار استان مرکزی در جلسه هیئت اجرایی خانه کارگر اراک اظهار داشت: امروز اگر کارگر برای گرفتن حقوق خود به خیابان  می آید از سر ناچاری است و دلیلش آن است که در گذشته نسبت به واگذاری شرکتها تعلل و کوتاهی صورت گرفته و نظارتهای لازم صورت نگرفته است.
پور وفایی افزود: امروز کارگران شرکت هپکو در شهر اراک اگر بارها دست به تجمع و تحسن می زنند صرفا برای حقوق معوقشان می باشد و فعال شدن دوباره شرکت می باشد و هیچ دلیل دیگری ندارد.
رئیس کانون شوراهای اسلامی کار استان مرکزی خاطر نشان کرد: در این راستا ما شاهد تلاشهای خوب استاندار و سایر مسئولان استان هستیم که بتوانندچرخه تولید را به این واحد باز گردانند ولی هنوز متأسفانه موفق نشده اند.
و در مقابل از دولت تدبیر و امید می خواهیم که هرچه سرعتر چاره اندیشی کنند چرا که فردا دیر است.اگر امروز مشکل هپکو حل نشود فردای روز شرکتهای آذر آب، ماشین سازی، واگن پارس هم مشکلات تولید گریبان آنها را خواهد گرفت.
وی در پایان گفت: متأسفانه امروز برخی آقایان سیاسی از مشکلات صنفی کارگران سوءاستفاده کرده و بهره برداری سیاسی می نمایند.
در حالی که کارگران ما به هیچ وجه به دنبال ایجاد تنش در جامعه نیستند و صرفا به دنبال حل مشکلات معیشتی و صنفی خود می باشند.
در ادامه جلسه هیئت اجرایی لطیفی عضو هیئت اجرایی و نماینده کارگران هپکو گفت:این واحد تولیدی در هشت سال دفاع مقدس در طراحی و ساخت تجهیزات وماشین آلات خدمات ارزشمندی به جنگ ارائه کرد و امروز می بینیم واحدهای تولیدی مشابه هپکو صرفا  کار منتاژ را انجام می دهند نه طراحی و ساخت . لطیفی خاطر نشان  کرد ولی از آنجائیکه شرکت هپکو با بی تدبیری دولت گذشته واگذار شده امروز به این وضعیت دچار شده تا جائیکه عاجزاز پرداخت حقوق کارگران خود می باشد.و به ناچار کارگران هر روز برای دریافت حقوق معوقه خود می بایست به تجمع و راهپیمای دست بزنند. لطیفی افزود از حق نگذریم مسئولان  استان بویژه استاندار برای احیاء شرکت هپکو واحقاق حقوق کارگران شرکت هپکو از هیچ تلاشی دریغ نکرده ودر این مقطع انتظار داریم که شخص رئیس جمهور و سازمان خصوصی سازی و مجلس شورای اسلامی برای تغییر مالکیت شرکت هپکو اقدامات عاجلی انجام دهند.
لطیفی در خاتمه تصریح کرد: از آنجائیکه مشکلات کارگران هپکو صرفا صنفی و معیشتی می باشد ولی متأسفانه کاسبان سیاسی در این قضیه سوء استفاده سیاسی کرده واین مشکلات صنفی را سیاسی جلوه داده و می خواهند با دولت تصفیه حساب  سیاسی کنند. و ما از مسئولان  عالی دولت در استان می خواهیم تا با حل مشکلات صنفی کارگران هپکو جلوی سوء استفاده این افراد  را بگیرند.
در ابتدای جلسه هیئت اجرایی خانه کارگر اراک آقای میرزایی دبیر اجرایی خانه کارگر استان مرکزی گفت: با آنکه نگرش خانه کارگر حمایت از دولت تدبیر و امید می باشد ولی هیچگاه از خواسته های صنفی کارگران عدول نگرده و این انتظار را از دولت مردان دارد، تا انتخابات مشکلات جامعه کارگری را مرتفع نماید.
وی افزود: باتوجه به در پیش بودن انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا، کمیته انتخابات  خانه کارگر استان مرکزی هر هفته بطور فعال جلسات خود را برگزار کرده و موضوعات انتخابات را پس از رصد کردن در جلسه هیئت اجرایی مورد نقد و بررسی قرار می دهد.
وی در خاتمه گفت: در ایام ا... دهه فجر امیدواریم که دستاوردهای دولت تدبیر و امید بخوبی برای مردم گفته شود ولی متأسفانه می بینیم که در بخشهایی به دولت ظلم شده و از سوی برخی گروه ها سیاه نمایی می شود و این موارد به دولت آسیب می رساند.

 

ارسال دیدگاه شما

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیر سیستم منتشر خواهند شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهند شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی باشد منتشر نخواهند شد
عنوان صفحه‌ها
hr

جستجو
طراجی سایت
طراجی سایت
طراجی سایت
طراجی سایت